עורך דין תאונות תלמידים

עפ"י סעיף 6 (ד1) לחוק לימוד חובה, כל תלמיד הזכאי לחינוך חינם חייב להיות מבוטח בביטוח תאונות תלמידים באמצעות רשות החינוך המקומית שבתחום שיפוטה נמצא המוסד החינוכי שבו הוא לומד. ילד שנפגע באירוע תאונתי כלשהו בגן ובבית ספר או בכל מקום אחר, בכל שעות היממה, בכל ימות השנה (כולל חופשים) זכאי לפיצוי כספי בהתאם לפוליסה. במקרים רבים ניתן לקבל פיצוי כפול בגין אותו אירוע.

פוליסת תאונות תלמידים מכסה את מקרי הביטוח הבאים:

  1. מוות כתוצאה מתאונה – הפיצוי במקרה של מוות הוא 148,125 ₪.
  2. נכות צמיתה כתוצאה מתאונה – הפיצוי המירבי במקרה של 100% נכות הוא 395,000 ₪.
  3. נכות זמנית כתוצאה מתאונה – סכום יומי של 209 ₪ בתנאי שלמבוטח תהיה נכות זמנית מינימלית של 55 ימים.

על מנת להפעיל את פוליסת תאונות תלמידים ולקבל פיצוי, יש להוכיח כי הילד נפגע וכן את שיעור הנזק.

כמו כן, חשוב לציין גם כי תביעת פוליסת תאונות תלמידים בנוגע לתאונה לא שוללת תביעה נזיקית כנגד המזיק שגרם לפגיעתו של הילד.

חשוב לציין, כי גם הורה מלווה במסגרת הפעילות במוסד החינוכי (כמו לדוגמא: הורה מלווה בטיול שנתי), מבוטח בפוליסת תאונות תלמידים וזכאי גם הוא לפיצוי בהתאם לתנאי הפוליסה.

ישנם הורים רבים אשר אינם יודעים כי ילדיהם מבוטחים בפוליסת ביטוח תאונות תלמידים, כאשר מצב זה גורם לכך שתלמידים רבים אשר נפגעו בתאונות אינם מקבלים את הפיצוי המגיע להם, ובעצם ההורים הם אלו אשר ממנים את הטיפול וסופגים את הנזקים הכלכליים כתוצאה מהפגיעה.

ההתיישנות להגשת תביעה על פי פוליסה תאונות תלמידים הנה על פי חוק חוזה ביטוח שלוש שנים מיום קרות התאונה ואולם ככול שהתלמיד הניזוק הנו מתחת לגיל 18, המועד לתחילת ההתיישנות מתחיל עם הגיעו של התלמיד לגיל 18 ולא מועד האירוע, קרי זכותו של התלמיד להגשת תביעה נגד חברת הביטוח תתיישן בהגיעו לגיל 21.

משרד עורכי דין תורג'מן ושות' מתמחה בתביעות פוליסות תאונות תלמידים. המשרד מעניק שירות אישי ללקוחות הכולל מעטפת שירותים רחבה המספקת את מלוא צרכי הלקוח. משרדנו דואג להשגת הפיצויים הכספיים המרביים ללקוחותיו בזכות הידע המשפטי הנרחב הניסיון הרב מול חברות הביטוח.

אתם הורים לתלמיד שנפגע בתאונה?
מגיע לך פיצוי כספי מחברת הביטוח!
לבירור והערכת תביעתך ללא התחייבות, צור קשר עם משרדנו.

עורך דין תאונות תלמידים

צרו קשר לקבלת ייעוץ משפטי

אין באמור באתר ו/או בתכנים ו/או במאמרים שבו כדי לשמש ייעוץ משפטי או אחר ו/או חוות דעת משפטית או אחרת. השימוש באתר, בתכנים ובשירותים שמציע האתר אינם מהווים תחליף לייעוץ משפטי מקצועי אותו יש לקבל מעורך דין העוסק בתחום.